اخبار

اطلاعیه بسیار مهم در مورد مشکلات اخیر سامانه

همکارگرامی

با سلام

از اوایل دی ماه سال جاری و بعد از تثبیت قیمت ها، حجم بالایی از انتقال خطوط و کاربر به سامانه شروع شد که حساسیت اپراتورها را نیز در برداشت.

همزمان نیز سورس جدید سامانه در حال تکمیل بوده و برنامه های آن به دلیل دانش بنیان شدن این محصول و همچنین معرفی آن در محافل بزرگ استارتاپ ها و … حساسیت بالایی در بین سایر فعالان این کسب و کار ایجاد نمود.

دلیل این حساسیت ها نیز وجود نمایندگانی هست که با حداکثر توان درحال فعالیت در بازار پیامک هستند و در واقع رقیب اصلی فعالان حوزه پیام کوتاه، نمایندگان این سامانه هستند.

پس از این اتفاقات، کندی هایی در دسترسی به سامانه ایجاد شد که با توجه به شرایط عمومی اینترنت در شرکت، بعضا طبیعی به نظر می رسید و دیتاسنتر هم اعلام کندی را سراسری اعلام می کرد.

با بیشتر شدن این اتفاقات و اختلالات و قطعی ها متوجه شدیم حمله هایی به جهت کند کردن سامانه و استفاده از منابع سرور ایجاد شده که روز به روز در حال افزایش است.

تمام تلاش کارشناسان فنی این مجموعه برای حل این مشکل به کار گرفته شد و از خبرگان امنیت شبکه برای حل مشکلات و جلوگیری از این حملات نیز استفاده شد.

خوشبختانه تمامی حملات به فایروال سرور برخورد کرده و هیچ دسترسی به اطلاعات سامانه صورت نمی گرفت تا اینکه آن قدر حجم این حملات بیشتر شد که در روز پنجشنبه و جمعه، دیتاسنتر نیز دچار مشکل شده و وارد عمل شد و به ناچار سرویس ها را قطع نمود تا فایروال سرور ارتقا یابد.

از روز شنبه نیز فایروال جدید در حال افزایش منابع بود که حجم مشکلات و اختلال ها را به حداقل رساند.

برای شناسایی عاملان این حملات، مجبور به بستن IPهای خارج از کشور شدیم تا اینکه خوشبختانه حمله کننده به سیستم شناسایی و پلیس فتا نیز در حال پیگیری این مورد می باشد که خبر آن نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

این تغییرات مداوم برای اینکه هیچ دسترسی به داخل نرم افزار صورت نگیرد، باعث بروز مشکلاتی در ارسال پیامک، دریافت پیامک، ارسال های وبسرویس، دسترسی به بانک و … گردید که متاسفانه برای جلوگیری و شناسایی و حل این مشکل اجتناب ناپذیر بود.

به گواه متخصص ترین کارشناسان امنیت شبکه، عملیاتی که طی این چند روز برای حل مشکلات صورت گرفت همگی بسیار حرفه ای و با استفاده از دانش به روز فنی صورت گرفته است.

شایان ذکر است در نهایت، بررسی های کارشناسان و پلیس فتا نشان داده تمامی این حملات به منظور کند کردن سیستم و از کار انداختن دسترسی ها به این سامانه بوده و هیچ تلاشی برای نفوذ به داخل برنامه انجام نشده است.

همکاران فنی ما بصورت 24 ساعته در حال پیگیری و رفع این مشكلات بوده و همکاران پشتیبانی ما نیز تمامی تلاش خود را برای به حداقل رساندن نگرانی ها و پاسخگویی به شما کاربران و نمایندگان گرامی با تمام قوا انجام مي دهند.

مشکلاتی نظیر سخت گیری در خطوط خدماتی توسط اپراتورها، غیر فعال نمودن خطوط خدماتی قبلی، سخت گیری در احراز هویت خطوط و غیر فعال کردن خطوط قبلی ناقص، عدم دریافت درخواست خطوط خدماتی جدید، ممانعت های شدید در ارسال سیمکارت و … روزهای طاقت فرسایی را رقم زده است.

در همین زمان نیز خطوط اشتراکی مجموعه با غرض ورزی ها و دشمنی ها، در تبلیغات ماهواره ای اعلام شد (در صورتی که مشخصا این خطوط به دلیل عدم امکان دریافت پیام، هیچ کاربردی در این رسانه ها نداشته است) و همچنین ممانعت اپراتورها از واگذاری خطوط اشتراکی جدید که نهایتا منجر به تاخیر در جایگزینی خطوط شد، همگی مشکلاتی بوده که بعید به نظر نمی رسد بی ارتباط به این حملات باشد.

این مجموعه بیش از 9 سال است در حال ارائه خدمت بوده و همیشه سعی داشته در حد بضاعت خود، بهترین کیفیت خدمت رسانی را داشته باشد اما متاسفانه در روزهای اخیر، دستی پشت پرده در حال بدنام نمودن این مجموعه است.

شایعاتی نظیر اینکه این مجموعه دیگر توان سرویس دهی نداشته و یا در حال افت سرویس هست، همگی گواه بر این غرض ورزی هاست.

بیش از یک سال است در حال نوشتن سورس جدید سامانه با بالاترین کیفیت ممکن بوده ایم که از لحاظ فنی، رتبه بالایی در بین سامانه های تحت وب کسب کرده و مورد تایید مراجع ذیربط در دانش بنیان شدن این محصول قرار گرفته است اما در زمان رونمایی، مشکلات اخیر تمام توان تیم فنی را به جای اتمام و آماده سازی ارائه خدمات بر بستر این سامانه جدید، درگیر حل مشکلات اختلالات نموده است.

خوشبختانه در حال حاضر به شكل قابل قبولي از حملات جلوگیری شده و اتمام مشکلات و اختلالات سامانه اعلام مي گردد و سورس جدید سامانه نیز ان شا الله در هفته بعدي ارائه خواهد شد.

با توجه به اینکه در فاز اول اجرا، توسعه دهندگان و همچنین افرادی که از افزونه ها استفاده می نمایند از این خدمات بهره مند شده و در فاز دوم نیز ارسال پیام های اطلاع رسانی از پنل بدون تاخیر در تایید پیام نیز فراهم خواهد شد، امید آن می رود بسیاری از مشکلات حال حاضر این سامانه در همان ابتدای ارائه این سورس، برطرف خواهد شد.

  • امکانات و ویژگی های سورس جدید سامانه و زمان بندی امکانات و دسترسی های آن به زودي اعلام خواهد شد.

در نهایت از مشکلات پیش آمده پوزش می طلبیم اما این اطمینان را می دهیم با تمام قوا در حال پیگیری رفع مشکل بوده ایم و در گامی که برداشته ایم، قوی تر از همیشه حرکت نموده و موفقیت های پیش رو در انتظار ماست.

همچنين در صورتي كه هر ضرر و زياني در اين چند روز متحمل هر كاربر يا نماينده اي شده، از طريق تيكت اعلام نماييد تا در حد امكان جبران گردد.

اميد ما به آينده اي روشن، بيش از پيش خواهد بود!

دیدگاهتان را بنویسید